HORMONÁLNÍ JÓGA PRO MUŽE

Působí blahodárně při eliminaci stresu, jako prevence při problémech s prostatou,  významná při podpoře plodnosti, při hypofunkci štítné žlázy a celkově na harmonizaci hormonální hladiny a také pro zvýšení libida.

Věděli jste, že existují celkem tři sestavy?

Hormonální jógovou terapii pro muže vytvořila paní Dinah Rodrigues z Brazílie doktorka psychologie a filozofie a učitelka jógy, poté co měla obrovský úspěch její sestava pro ženy a také sestava pro diabetiky.

Co je hormonální jógová terapie pro muže a jak funguje? 

Hormonální jógová terapie pro muže je dynamická sestava cviků, která je zesílená jógovými a tibetskými technikami, které urychlují účinky cviků.

Cviky zvládne každý i bez předchozí jógové praxe.

Sestava je určená všem mužům, kteří pociťují hormonální nerovnováhu a stres a jako prevence pro všechny muže.

Při cvičení se aktivují specifické žlázy se zaměřením na varlata, nadledvinky, štítnou žlázu a hypofýzu.

Výsledky se dostaví v závislosti na frekvenci cvičení velice rychle a dojde ke zlepšení zdraví v mnoha oblastech (problémy se zády, nespavosti, vyrovnání a stabilizace hormonálních hladin, snížená funkce štítné žlázy,…). Cvičení podporuje libido, zvyšuje plodnost, je prevencí problémů s prostatou, pomáhá při úzkostech, depresích a celkově působí proti stresu.

Dochází k celkové aktivaci metabolismu a lymfatického systému.

S čím pomáhá hormonální jóga pro muže?

Působí blahodárně při eliminaci a snižování stresu, jako prevence při problémech s prostatou,  významná při podpoře plodnosti, upravuje funkci štítné žlázy a celkově na harmonizaci hormonální hladiny, při migrénách, depresích a také pro zvýšení libida.

Eliminace a snižování stresu

Se stresem se dnes potýkáme na každém kroku - obrovské pracovní zatížení, dopravní zácpy, placení hypoték, péče o děti nebo o vážně nemocného člena rodiny, ztráta životního partnera nebo ztráta zaměstnání a mnohé další. Někdy si říkáte, zda to všechno zvládnete...stres je však třeba eliminovat. Pokud tělo setrvává delší dobu ve stresu, může to mít značně negativní efekt na zdraví. Prvotní problémy jako ztuhlost svalů, nespavost, problémy se zažíváním a zvýšený krevní tlak, mohou přerůst až v kardiovaskulární problémy.

Mezi metody boje se stresem patří právě hormonální jóga, která poskytuje účinné relaxace a také soubor protistresových cviků.

Nízké mužské libido

Za nízké mužské libido velmi často mohou léky jako antidepresiva, sedativa, analgetika či léky na vysoký krevní tlak. Také ale i samotné nemoci jako cukrovka, vysoký krevní tlak či obezita, které významně ovlivňují hladinu mužského hormonu testosteronu. Na vině však může být i vysoká hladina hormonu prolaktinu, která narušuje správnou funkci varlat, tlumí produkci pohlavního hormonu testosteronu a může také narušit tvorbu spermií. Normální hladina prolaktinu je u mužů obvykle nižší než 15 ng/ml. Pokud jsou v krvi naměřeny vyšší hodnoty, je třeba pátrat po příčině jejich zvýšení.

Obezita

Kromě všeobecně známých negativních dopadů obezity se může stát to, že obezita způsobí nerovnováhu mezi estrogenem a testosteronem. Snížená hladina testosteronu pak může snížit sexuální apetit. Nedostatek železa ve stravě, vede to k únavě a také snižuje libido.

Hypofunkce štítné žlázy

U zdravého člověka je ve štítné žláze tvořeno správné množství důležitého hormonu - tyroxinu. Tento hormon stimuluje mnoho dalších žláz s vnitřní sekrecí.

Tyroxin působí také na nadledvinky a mužské pohlavní žlázy - varlata.

Nejčastější otázky

Může pomoci hormonální jóga pro muže také při mužské neplodnosti?

Ano. Hormonální jóga využívá mimo jiné tibetskou cirkulaci energie do mužských pohlavních orgánů a díky tomu zlepšuje také kvalitu a množství spermií. Hormonální jóga pro muže celkově harmonizuje organismus a působí účinně také proti stresu.

Více o hormonální józe pro ženy, diabetiky.