HORMONÁLNÍ JÓGA PRO DIABETIKY

Dojde ke snížení hladiny cukru v krvi. Pro ty, kteří potřebují podpořit správnou funkci jater, sleziny a slinivky. Pro ty, co trpí diabetem typu I nebo II a preventivně pro ty, co mají genetickou predispozici.

Věděli jste, že existují tři propracované sestavy?

Hormonální jógovou terapii pro diabetiky vytvořila paní Dinah Rodrigues z Brazílie doktorka psychologie a filozofie a učitelka jógy, poté co měla obrovský úspěch její sestava pro ženy, netrvalo dlouho a následovala také propracovaná sestava pro muže.

 

Co je hormonální jógová terapie pro diabetiky?

Hormonální jógová terapie pro diabetiky je dynamická sestava cviků, která je zesílená jógovými a tibetskými technikami urychlující účinky cviků.

Cviky zvládne každý i bez předchozí jógové praxe.

Sestava je určená diabetikům I. a II. typu a jako prevence pro osoby, v jejichž rodině se diabetes objevil.

Výsledky se dostaví v závislosti na frekvenci cvičení velice rychle a dojde zejména ke snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení zdraví v mnoha oblastech (problémy se zády, odbourání stresu, nespavosti, snížená funkce štítné žlázy,…). Při cvičení se aktivují specifické žlázy se zaměřením na slinivku, játra, slezinu, nadledvinky, štítnou žlázu a hypofýzu. Dochází k celkové aktivaci metabolismu a lymfatického systému.

S čím pomáhá hormonální jóga pro diabetiky?

Hormonální jóga pro diabetiky se zaměřuje na:

 • harmonizování imunitního systému
 • posílení oblastí, které jsou obvykle poškozeny v důsledku pozdních komplikací diabetu
 • harmonizování neuro-vegetativního systému
 • zlepšení krevního oběhu a hojivých schopností těla
 • překonání nadváhy
 • zvýšení pružnosti, tělesné síly a pracovní výkonnosti
 • zvýšení vitality a zlepšení nadváhy
 • dosažení emoční rovnováhy a snížení stresu

Hypofunkce štítné žlázy

U zdravého člověka je ve štítné žláze tvořeno správné množství důležitého hormonu - tyroxinu. Tento hormon stimuluje mnoho dalších žláz s vnitřní sekrecí a také  zrychluje metabolismus glukózy v celém organismu - tím aktivuje tvorbu inzulinu ve slinivce.

Tyroxin působí také na nadledvinky a pohlavní žlázy (vaječníky a varlata).

Retinopatie - poškození zraku

Existují 2 druhy diabetické retinopatie:

 1.  Neměnná (neproliferativní) - objevují se při ní malá aneurysmata nebo nepatrné krvácení, které v případě, že se nevyskytuje ve žluté skvrně, nijak nepostihuje zrak
 2. Zhoršující se (profilerativní) - může vést ke krvácení ve sklivci a odchlípnutí sítnice a následně k vážnému poškození zraku. Vyžaduje bezodkladnou lékařskou péči. Často se vyskytuje u diabetu 1.typu.

Nejčastější otázky

Mohou hormonální jógu pro diabetiky cvičit také děti?

Ano, HJT pro diabetiky mohou cvičit také děti. Cvičení je jednoduché a mohou je provádět diabetici 1. a 2.typu, děti i dospělí.

Jak přesně hormonální jóga pro diabetiky působí?

HJT znovu aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí tím, že je masíruje pomocí speciální dechové techniky, která se provádí v jednotlivých cvicích. Dále se provádí tibetská technika vedení energie k prohloubení účinků předchozích cvičení.

V HJT pro diabetiky je konkrétně aktivována:

 • HYPOFÝZA - díky tomu, že se zlepší krevní oběh v mozku pomocí obrácené polohy zvané viparíta K.D. a také díky jóganidře, která působí psychosomaticky - tj. současně na tělo i mysl. 

Více o hormonální józe pro ženy, muže.